Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Squier Affinity Telecaster Hakkındaki Yorumlarınız !
MesajGönderilme zamanı: 14 Nisan 2008 18:45 
Üye

Arkadaşlar bu gitarı almayı düşünüyorum. Biliyorum çok iyi bir gitar değil ama ben daha yeniyim gitarda ve bütçem kısıtlı....Fender almak istiyorum özellikle telecaster. Özelliklerden pek anlamasamda uygun gibi gördüm. Siz ne düşünüyorsunuz bu gitar hakkında? Bu da incelemeniz için link...

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.a ... 109&id=388

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 14 Nisan 2008 20:12 
Üye
Kullanıcı avatarı

Ben Squierlerin çok övüldüğünü duymadım.Ama Sx marka gitarlar çok ucuz olmasına rağmen kullananlardan her platformda övgü alıyor.

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.a ... 8&gid=169(Şuna yapılan yorum mesela)
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.a ... 07&gid=169 (Fenderin SRV Signatureunun kopyası ama yorumları çok garip)

Yani ben sorduğum her kişi övdüğünü gördüm bu gitarları.Ama yine de orda Sx yazması kıl etti Washburn aldım :D

http://www.youtube.com/watch?v=bb5FWBoa ... re=related
Mesela bu videoda adam tabii ki Fender kadar iyi değil ama 100 dolarlık bir gitar için çok çok iyi demiş.

Karar sana kalmış ben kullanıp memnun olanı çok duydum.Eğer benim gibi ya en azından bir marka olsa işçiliği az buçuk iyi olur dersen (Ki Washburnumu seviyorum) bunu almassın.Ama al diye yazmadım sadece herkesin bu gitarları çok iyi bulduğunu(Fiyatına göre tabiiki) ve aklının bir köşesinde bulunmasını istediğimi belirteyim.

Squierlere gelince çalmadım bilgim yok.Yorumlarını da okumadım ki böyle bilgi vereyim.Yanlış birşey yazdıysam affola.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 14 Mayıs 2008 18:53 
Üye

Çin malı Fender alma bence. Seni yarı yolda bırakır. Şimdi bu gitarı alırsın 1 sene sonra sorun çıkarır yeni bir gitar almak zorunda kalırsın. Onun yerine hem ondan daha ucuz hem de iyi olduğunu düşündüğüm Ibanez grg170dx öneriyorum. Uzun vadeli kullanabilirsin.

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.a ... 29&gid=110

Arada kalan 100 lira farkla da pedal veya prosesör alabilirsin.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 15 Mayıs 2008 20:42 
Üye

Söylediğin gitar benim tarzıma pek uymaz. Ben alternatif yapacağım. Sert gelir sanırsam Ibanez :off

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 15 Mayıs 2008 21:10 
Üye

Yapacağın tarz ne olursa olsun sonuçta yeni başladığına göre en önemli şey klavyenin rahat olması bence. Gitara baktım fiyatına da baktım buna vereceğin parayla çok rahat Cort X6 alırsın, istediğin tona yakın tonlar elde edebileceğine eminim Cort X6 ile 2 humbucker bir singleı var dolayısıyla 5 yönlü switch, klavyesi aşırı rahat (olur da fikrimi beğenir ve gider bir music shopta denersen unutma ki satan eleman genelde bu gitarların bakımına pek önem vermiyor bir süre beklediği için klavyesi yapış yapış tozlu ve dura dura eskimiş tellerinden dolayı rahat bulmayabilirsin, bir bakımdan sonra ki tam bakım tel değişikliği sap ayarı taş çatlasa 25 ytl) ve piyasada ucuz olupta switchi kullandığındaki ton farkı gayet belirgin Cort X6 da 300 ile 350 dolar arası sıfırı paranın karşılığını fazlasıyla verdiğini iddaa ediyorum. Gitarın görüntüsüne önem veriyorsan o konuda diyebileceğim birşey yok kasa olarak hiç benzemiyolar. Gerisi de kullanacağın ya da alacağın amfiye bakıyor.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 16 Mayıs 2008 7:30 
Üye

Ya hani insanların bir takıntısı vardır. Ben Ibanez'i çok seviyorum şekli vs çok hoşuma gidiyor derler. Veya Cort'u. İşte bende de fender takıntısı (telecaster) var. Ama Amerikan ya da Meksika telecaster alamayacağım için Fender kırması bir Squier alayım dedim. Cort X6 bariz metal gitarı. Floyd Rose lu bir gitarla çıkıp orada alternatif müzik yapmam bana garip geliyor. Görüşleriniz için sağolun arkadaşlar.

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 16 Mayıs 2008 19:05 
Üye

Squier gitarları özellikle Türk gitaristler hep kötülerler. Nedense ülkemizde başlangıç gitarı denince washburn/Ibanez/Cort geliyor.

Squier gerçekten iyi bir gitar. Özellikle başlangıç için. Fender'lara yakın tonları var.

Squier almayı düşünüyorsan, git bir dükkana, almak istediğın telecaster'ı bir dene. Memnun kalırsan al. Başkasinın ne dediği çok da önemli değil ondan sonra. Senin hoşuna gidiyorsa, gerisi yalan.

Ben de Fender hayranıyım bu arada. Gerçi gitarım Fender değil ama olsun, amfim Fender. :D

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 16 Mayıs 2008 22:22 
Üye

Haklısın Seyfettin. Görüp denemek en iyisi sanırım...

Başa Dön

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 17 Mayıs 2008 9:36 
Üye

Ben Kore yapımı Fender Squier Strat denemiştim, fiyatı senin alacağın gitardan daha ucuzdu ve gitar güzel gibi geldi bana. Eğer alternatif müzik yapacaksan ona da bir bak bence.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: